Úvodník piateho čísla
Prázdniny sa skončili a s nimi aj čas oddychu. Piate číslo časopisu Mladý vedec vás víta v novom školskom roku a ja s ním. Zároveň vám s časopisom opäť zdarma zasielame na školy výtlačky časopisov Quark a Fifík.
Určite ste plní zážitkov z dovoleniek. Ak máte zaujímavé fotografie, ktoré ste urobili počas prázdnin a sú z tematického zamerania nášho časopisu, pošlite nám ich e-mailom na adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo klasickou poštou do 25. septembra. Najzaujímavejšie z nich zverejníme v ďalšom čísle časopisu a odmeníme tričkom a perom Mladý vedec.
V redakcii sme však pracovali na tomto čísle a knihách, ktoré pre vás chystáme. Ich obsahom budú najzaujímavejšie články z časopisu na základe vašich ohlasov, ale aj ďalšie, ktoré ešte vydané neboli a v časopise zverejnené nebudú. Tieto publikácie dostanete na školy v októbri/novembri v závislosti od počtu odberateľov časopisu (približne 1 kniha na 10 odberateľov), preto nie je potrebné vypisovať ďalšiu objednávku.
Počas prázdnin sme dostali viac než 5 000 nových objednávok časopisov. Aby sme novým čitateľom zabezpečili možnosť zapojiť sa do korešpondenčnej súťaže bez znevýhodnenia, posúvame termín na odoslanie riešení prvej série korešpondenčnej súťaže na 29. septembra. Zároveň nezabudnite na to, že je to aj termín odoslania riešení úloh 2. série, takže nám môžete poslať riešenia oboch sérií v jednej obálke.
Na našom webe nájdete na stránke
www.mladyvedec.sk/anketa.php

anketu, v ktorej môžete vyjadriť svoj názor na náš časopis. V tejto ankete zároveň zisťujeme aj váš záujem o časopis v budúcom roku. Preto by sme vás chceli požiadať, aby ste si našli trochu času na jej vyplnenie.
V septembri začneme opäť organizovať prezentačné dni na školách. Obsahom týchto dvojhodinových prezentácií budú informácie o časopise a projekte Mladý vedec, informácie o možnostiach štúdia na vysokých školách, test kariérnych predpokladov a test štýlov učenia, netradičné pokusy realizovateľné aj doma a ukážky zaujímavých videí s novinkami z oblasti vedy a techniky. Pre zúčastnených žiakov máme pripravené zaujímavé ceny a ukážky časopisov Mladý vedec, Quark a Fifík. Ak máte záujem o takúto prezentáciu, napíšte nám na e-mailovú adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . Uveďte informácie o vašej škole, kontaktné údaje a približný počet žiakov, ktorí by sa prezentácie zúčastnili (odporúčaný počet je do 50). Obratom vás budeme kontaktovať, aby sme si dohodli presný termín prezentácie. Ak máte nejaké otázky k prezentáciám, radi vám ich zodpovieme na uvedenej e-mailovej adrese.
Na skoré živé stretnutia s vami sa teší
Martin Hriňák