Pozvánka na letnú školu a 3. ročník fotosúťaže
Pozvánka na letnú školu moderných učiteľov
Keď sa zíde správna partia ľudí nadchnutých pre dobrú vec, nemôže to nikdy dopadnúť zle. A keď sa zíde partia učiteľov zapálených vzájomne sa inšpirovať a načerpávať nové poznatky o inovatívnych metódach vo vyučovaní, nemôže to dopadnúť inak ako skvele. Patríte medzi takýchto ľudí a rozmýšľate, ako stráviť v lete pár dní inak ako len pasívnym oddychom? Cítite tu spriaznené duše a chcete patriť medzi ne?
Tak vám ponúkame riešenie. Ním je už tretí ročník Letnej školy Moderných učiteľov 2010. Stretávajú sa tu nadšení inovatívni ľudia, ktorí sem chodia nielen za oddychom, ale hlavne za tvorivou atmosférou, ktorá tu vládne. Na prednáškach tu načerpáte veľa nových poznatkov, ktoré môžete ihneď aj uplatniť v praxi.
K zaujímavým budú určite patriť prednášky Tipy a triky v PowerPointe, Noví žiaci – aké výzvy prinášajú, Škola rodinných financií, Daltonské vzdelávania, Svet v nákupnom košíku, Ako propagovať svoj predmet pred žiakmi, Hodnotenie a preverovanie vedomostí žiakov, Hodnotiace stratégie a Prírodovedné pokusy a videá.
Na seminároch a burzách nápadov vládne vždy čulý ruch, tu sa preberajú nové metódy tvorby projektových vyučovaní, rozhýbe sa Lego či obrázky. Máte výtvarný talent a či iné umelecké vlohy? Tie iste uplatníte na dramatických alebo výtvarných tvorivých dielňach pod vedením renomovaných lektorov. Chcete sa naučiť fotografovať a upravovať fotografie? Aj to je na letnej škole možné. Práca s kamerou, úprava videa? To tu sa ľahko môžete naučiť vo videokrúžku.
A ak vám náhodou ostane voľný čas, môžete ho aktívne využiť pohybom alebo ponamáhať rozum pri rôznych spoločenských hrách. Tiež vás pozveme na výlet do okolia, ktoré tu ponúka veľa možností.
Podrobné informácie nájdete na webovej stránke
a prihlášku nájdete na stránke
Každý účastník, ktorý v prihláške uvedie, že sa o Letnej škole Moderných učiteľov 2010 dozvedel z článku v časopise Mladý vedec, získava štipendium na letnú školu vo výške 100 eur.
Viera Maríková
3. ročník fotografickej súťaže
Aj tento rok vyhlasujeme fotografickú súťaž pre čitateľov časopisu Mladý vedec. Tento rok môžete súťažiť v dvoch kategóriách – Mladí vedci na cestách a Voľná tvorba. V prvej kategórii budú súťažiť fotografie, na ktorých budete spolu so svojím časopisom Mladý vedec. V druhej kategórii môžete súťažiť s ľubovoľnou vlastnou fotografiou.
Súťaže sa môže zúčastniť každý čitateľ časopisu Mladý vedec. Do jednej kategórie môže jedna osoba zaslať maximálne tri fotografie, pričom ocenenená môže byť najviac jedna z nich. Zapojením sa do súťaže súhlasíte so zverejnením svojich fotografií na stránkach časopisu Mladý vedec a na webových stránkach www.mladyvedec.sk bez nároku na honorár.
Svoje fotografie v rozlíšení minimálne 1024 x 768 pixelov nám zasielajte do 5. septembra 2010 e-mailom na adresu
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .
Maximálna veľkosť jednej fotografie je 10 MB. Ku každej zasielanej fotografii pripojte jej názov, meno autora a kontaktné údaje. V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na uvedenej e-mailovej adrese.