Pozvánky
Vedecký veľtrh 2019

 

Príďte nás navštíviť na Vedecký veľtrh už tento piatok na námestí Eurovea v Bratislave

 
Trenčiansky robotický deň 2019

Stredná odborná škola, Pod Sokolicami 14, Trenčín, organizuje už 14. ročník Trenčianskeho robotického dňa, ktorý sa uskutoční v dňoch 3. - 4. 4. 2019 v areáli výstaviska Expo Center, a. s. Podrobné informácie  nájdete na stránkach www.sostn.sk a www.trencianskyrobotickyden.sk. Srdečne Vás pozývame.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Vedecký veľtrh 2018

Už 14. septembra 2018 sa námestie NC Eurovea v Bratislave stane dejiskom 3. ročníka Vedeckého veľtrhu, na ktorom sa tentokrát predstaví približne 40 vystavovateľov.

Vedecký veľtrh prináša celodenný zábavný program pre deti a mládež, v rámci ktorého budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. Podujatie je určené najmä pre deti a mládež školského veku (6 - 18 rokov), no zaujímavé je aj pre učiteľov, rodičov a širokú verejnosť. Program veľtrhu je zameraný na povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch.

Medzi vystavovateľmi budú mať svoje zastúpenie vysoké a stredné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré vo svojich stánkoch návštevníkov presvedčia, že veda je všade okolo nás, a že je potrebná v každodennom živote. „Som rád, že Vedecký veľtrh sa postupne stáva pravidelne organizovaným podujatím, ktoré prispieva k popularizácii vedy na Slovensku. Aj tohto roku sme zaregistrovali veľký záujem škôl, združení, klubov, ale aj firiem a organizácií, ktoré sa chceli zúčastniť Vedeckého veľtrhu ako vystavovatelia. Verím, že aj program tohto ročníka bude pestrý a zaujímavý pre všetkých návštevníkov bez ohľadu na vek“ vyjadruje svoje presvedčenie Charles Peake, nositeľ myšlienky Vedeckého veľtrhu a zakladateľ n.o. VEDA NÁS BAVÍ.

Brány 3. ročníka Vedeckého veľtrhu sa slávnostne otvoria 14. septembra 2018 (piatok) o 9:30 hod.

Návštevníci veľtrhu sa môžu tešiť napríklad na rôzne ukážky z oblasti robotiky a elektrotechniky. Chýbať nebude prehliadka rôznych robotov, auto na vodíkový pohon, elektromobil, či formula. Oblasť chémie bude zastupovať niekoľko vystavovateľov, ktorí predvedú vizuálne efektné pokusy. Ani tohto roku sme nezabudli na návštevníkov, ktorí sa zaujímajú o astronómiu. Za priaznivého počasia budú môcť pozorovať slnko, alebo si v planetárnej kopuli pozrieť zaujímavé filmy nielen o vesmíre.

Vo viacerých stánkoch natrafíte aj na populárnu skratku 3D; či už v súvislosti s 3D hlavolamami, 3D prezentáciami, virtuálnou realitou s 3D okuliarmi, alebo 3D tlačou, ktorú bude prezentovať niekoľko3D tlačiarní, a tak sa budú môcť návštevníci oboznámiť s rôznymi typmi 3D tlače.

Okrem toho sa dozvedia ako si poskladať počítač a navrhnúť webovú stránku. Vedomosti a logiku si budú môcť všetci overiť pri logických úlohách a hrách spoločnosti Mensa Slovensko či neziskovej organizácie Veda nás baví. A to zďaleka nie je všetko...

Ani tohto roku nebude chýbať populárna dronová show a o zábavu sa postará aj kúzelník Talostan. Vedeckým veľtrhom budú návštevníkov sprevádzať známi moderátori Richard Vrablec a Ivan Bindas alias Binďo.

Vedecký veľtrh v Bratislave organizuje nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave. Cieľom veľtrhu je hravou formou priblížiť vedu študentom a žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým.

"Vedecký veľtrh je jedným z podujatí, ktoré môže u detí v rannom veku vzbudiť záujem o vedu. Páči sa mi, že sem prichádzajú mladí ľudia, ale aj deti, ktoré nejedného vystavovateľa prekvapia svojimi znalosťami a vedomosťami. Mladí ľudia sú budúcnosťou krajiny a ja verím, že sú medzi nimi nádejní vedci, ktorí raz svojou prácou prispejú k vyššej kvalite nášho života" – povedal prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda Slovenskej akadémie vied.

Patrón Vedeckého veľtrhu:

prof. RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc., predseda Slovenskej akadémie vied

Juraj Draxler, bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

Hlavní partneri: MATADOR HOLDING, a.s., MOBILE Swan, a.s.

Partneri: BIONT, a.s., BVS, a.s., CVTI SR, DANONE spol. s r.o., EUROVEA, PROMO ACTIVITY, s.r.o.,

SKYMOVE, s.r.o., Slovenské elektrárne, a.s., MSC – SUZUKI Slovensko, o.z., Západoslovenská energetika, a.s. FUSION, s.r.o.

Hlavní mediálni partneri: Best FM Rádio, TASR, Denník N

Mediálni partneri: Kam do mesta, Mladý vedec, PC REVUE, Profesia, Quark, Slovenka, SME, TECHBOX , TOUCHIT, Učiteľské noviny, Západoslovenská televízia

Bližšie informácie o podujatí a programe sú priebežne dopĺňané na webovej stránke www.vedeckyveltrh.sk. Aktuálne informácie môžu záujemcovia získať prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram.

 
Vedecký veľtrh 2017

Pozvánka v pdf

Pozývame vás na Vedecký veľtrh 2017.

Čítať celý článok...
 
Pozvánka na Vedecký veľtrh 2017

Nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ďalšími školami a inštitúciami sa rozhodla usporiadať dňa 14. septembra 2017 v Bratislave už 2. ročník úspešného podujatia Vedecký veľtrh.

 

Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec»

Stránka 1 z 7