Zaujímavosti z vedy a techniky

www.360cities.net

Táto stránka obsahuje množstvo panoramatických záberov z miest po celom svete. Na interaktívnej mape si vyberiete miesto, ktoré vás zaujíma, a potom si už len prezeráte zábery z jeho okolia, ktoré tam nahrali iní užívatelia. Keď nájdete obrázok, ktorý vás zaujme, môžete si ho potom zobraziť vo väčšom rozlíšení. Táto stránka umožňuje aj jednoducho pridať samotnú panorámu aj na vašu stránku zdarma na nekomerčné účely.

 

Zubná kefka s pastou

Inovačné trendy sa nevyhýbajú ani takým oblastiam bežného života, ako sú zubné kefky. Jednou z noviniek je zubná kefka, ktorá obsahuje aj zásobník na zubnú pastu. Po jeho naplnení ho budete môcť využívať niekoľko týždňov podľa frekvencie čistenia zubov, pretože pri každom čistení si vytlačíte len toľko pasty, koľko budete práve potrebovať. Ideálne riešenie na cestovanie, ktoré ušetrí miesto v hygienickej taštičke.

Taška na dáždnik

Veľmi zaujímavým nápadom je špeciálna taška, do ktorej vložíte svoj dáždnik a nemusíte ho ďalej držať v rukách. Ide o ideálne riešenie, keď potrebujete mať obe ruky voľné. Toto riešenie ani nie je veľmi drahé – táto taška stojí okolo 15 eur. Za zamyslenie však stojí otázka, čo budete robiť, keď začne fúkať silný vietor...

SoloWheel

Možno ste už videli rôzne osobné dopravné prostriedky. Ich cena je častokrát porovnateľná s cenou niekoľkoročného automobilu, takže skôr ide o imidžovú záležitosť, ako o efektívny spôsob zrýchlenia individuálnej prepravy, nehľadiac na problémy s „parkovaním“ týchto dopravných prostriedkov. SoloWheel je zaujímavý tým, že má len jedno koleso a jeho hmotnosť je približne 9 kilogramov, takže si ho ľahko môžete zobrať so sebou. Pohyb regulujete náklonom tela do strán (ak chcete zatočiť do príslušnej strany) a vpred alebo vzad (ak chcete zrýchliť alebo spomaliť). Pri prvých pokusoch to môže byť náročné, jeho autori však ubezpečujú, že toto ovládanie je veľmi intuitívne. Na jedno nabitie batérie, ktoré trvá asi 45 minút, vydrží SoloWheel jazdiť asi dve hodiny. Jeho predpokladaná cena je okolo 1 100 eur.