Úvodník 7. čísla
Som rád, že vás môžem privítať na stránkach Mladého vedca aj v tomto roku. Síce trochu oneskorene, ale predsa, sa nám podarilo vydať toto 7. číslo časopisu. Čoskoro, v druhej polovici júna, sa k vám dostane aj 8. číslo časopisu. Upútavky na jeho obsah môžete nájsť na tretej strane obálky.
Oproti predchádzajúcim šiestim číslam, ktoré vychádzali s prispením Európskeho sociálneho fondu, nastalo niekoľko zmien. Hlavnou zmenou je zmena vydavateľa časopisu – nového vydavateľa, neziskovú organizáciu P-MAT, predstavujeme na štvrtej strane obálky. Vzhľadom na nižší počet objednávok sme museli pristúpiť k redukcii počtu strán časopisu na 32. Dúfam však, že aj tak si v časopise nájdete množstvo zaujímavých informácií. Ak máte možnosť propagovať časopis u svojich známych, prosím, urobte tak. Keď sa počet odberateľov časopisu zvýši na 5 000, budeme môcť opäť náš časopis vydávať v pôvodnom rozsahu na 40 stranách. Taktiež ak máte možnosť získať sponzorský príspevok pre časopis, budeme radi, na oplátku môžeme ponúknuť miesto na inzerciu v časopise.
Aj naďalej hľadáme nových autorov článkov a spolupracovníkov, takže ak si myslíte, že viete zaujímavo písať o témach z oblasti prírodných a technických vied, ozvite sa nám. Možno sa práve z vás stane ďalší úspešný spisovateľ.
Vybavovanie objednávok časopisu bolo tento rok trochu hektické. Preto sme sa rozhodli pristúpiť k inému systému. Na poslednej vnútornej strane časopisu (strana 32) nájdete pokyny pre objednávanie časopisu na budúci školský rok. Časopis si nemusíte objednávať len cez školu, ale môžete ho odoberať aj individuálne. Hromadný odber má však svoje výhody hlavne z finančnej stránky – ušetríte na poštovnom. Na základe vašich objednávok, ktoré nám zašlete, vám vystavíme zálohovú faktúru, ktorú vám zašleme spolu s druhým tohtoročným číslom v júni alebo e-mailom (podľa toho, akú formu si zvolíte). Po jej zaplatení dostanete zúčtovaciu faktúru spolu s prvým objednaným číslom časopisu. Pre záujemcov je možnosť objednať si časopis počas celého roka na našej e-mailovej adrese Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , takže ani budúci prváci nebudú ukrátení o možnosť odoberať časopis. Predbežný harmonogram vydávania časopisu v budúcom školskom roku je október, január a máj, aby sme vyhoveli aj prvákom na stredných školách i maturantom.
Vzhľadom na narastajúcu popularitu sociálnych sietí som sa rozhodol vytvoriť skupinu Mladý vedec na Facebooku. Presná adresa tejto skupiny je http://www.facebook.com/home. php?ref=home#/group.php?gid=83755753396&ref=nf. Pripojte sa k nám a v rámci tejto skupiny môžete dávať návrhy na zlepšenia, nové témy článkov a podobne. Na tejto stránke, ako aj na našom webe, budete informovaní o novinkách v súvislosti s časopisom.
Prajem vám príjemné letné dni a teším sa na ďalšie číslo časopisu, ktoré pre vás práve pripravujem.
Martin Hriňák