Úvodník 8. čísla

Práve dostávate do rúk posledné číslo časopisu v tomto školskom roku.

Nájdete v ňom okrem zaujímavých článkov aj informácie o korešpondenčných súťažiach Pikomat a Pikofyz a vyhlásenie dvoch letných súťaží časopisu Mladý vedec. Prvou z nich je jednoduchá krížovka na stranách 10 a 11 o liečivých rastlinách. Druhou súťažou je 2. ročník fotografickej súťaže, ktorú po roku vyhlasujeme opäť. Dúfame, že sa do nej zapojíte v hojnejšom počte ako minulý rok a že v 9. čísle budeme môcť zverejniť veľa vašich zaujímavých fotografií z prázdnin. Víťazov oboch súťaží odmeníme vecnými cenami – tričkami a perami s logom časopisu.

 

Aj tento rok vám prinášame niekoľko tipov na výlety po Slovensku. Aby sme neostali len pri slovách, rozhodli sme sa, že zorganizujeme prvý spoločný výlet čitateľov časopisu Mladý vedec. Tento výlet sa uskutoční 31. júla tohto roku a pôjdeme na Devínsku Kobylu a Sandberg. Stretneme sa o 10.00 v Bratislave na zastávke električiek Karlova Ves (stoja na nej električky číslo 1, 4, 5, 9, 12 a 17). Nájdete nás podľa tričiek Mladý vedec. Predpokladaný koniec výletu je o 18.00 v Devíne (záujemcovia môžu pokračovať ešte prehliadkou hradu). Potom sa presunieme späť do Bratislavy mestskou hromadnou dopravou.

Ak sa chcete tohto výletu zúčastniť, stačí v danom čase prísť na určené miesto. Ocenili by sme však, ak by ste sa nám vopred ohlásili, aby sme vedeli, či máme prípadne ešte na niekoho čakať. Urobiť tak môžete na našej e-mailovej adrese Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo na Facebooku v našej diskusnej skupine. Prípadné zmeny alebo spresnenia sa určite objavia na našej webovej stránke a na Facebooku. Nahláseným účastníkom taktiež zašleme e-mail s podrobnejšími pokynmi.

Menej radostnou správou, ktorú pre vás máme, je zmena ceny poštovného a balného, ku ktorej sme museli pristúpiť vzhľadom na zmenu v cenníku Slovenskej pošty. Táto zmena spôsobila nárast ceny poštovného a balného u všetkých typov zásielok s výnimkou zásielok 5 – 8 kusov, kde nastalo zlacnenie o 3 centy. Keďže v novom cenníku pošty sa nenachádza trojkilogramový balík, museli sme zlúčiť zásielky s počtom kusov 9 – 16 s kategóriou 17 – 24 kusov do jednej kategórie 9 – 24 kusov. Na zaslaných faktúrach už budete mať uvedené tieto nové ceny.

Ak ste nám zaslali objednávku časopisu v stanovenom termíne, nájdete v zásielke s týmto číslom časopisu aj zálohovú faktúru na predplatné budúceho ročníka časopisu. Ak ste tento termín premeškali, tak faktúru vám zašleme v elektronickej podobe e-mailom. Doobjednávky časopisu akceptujeme počas celého roka, ak však chcete mať istotu, že dostanete aj 9. číslo časopisu, pošlite nám ju najneskôr 18. septembra tohto roku, aby sme vytlačili dostatočný počet časopisov. Formulár objednávky spolu s podrobnými pokynmi nájdete na 20. strane i na našej webovej stránke.

Prajem vám pekné prázdniny plné nových zážitkov a teším sa na stretnutie s vami na výlete.

Martin Hriňák