Vtipné vynálezy

Netradičné akvárium

Ak túžite po veľkom a zaujímavom akváriu, možno práve toto vyhovie vašim požiadavkám. Jeho výška je spolu so stolíkom 1,4 metra a jeho pôdorys je 1,3 x 1,1 metra.

Objem všetkých jeho častí je 230 litrov. Jeho cena je približne 2 000 €.

 

Zdroje: http://gadgets.zive.cz/index.php?q=node/3171

http://www.octopusstudios.com/aquagallery.htm

Mechanická mäsožravá rastlina

V šiestom čísle časopisu sme písali o mäsožravých rastlinách. Táto rastlina však nie je rastlinou v pravom slova zmysle, pretože je mechanická. Jej senzory spoľahlivo rozoznajú každý pohyb, a tak jej žiadna korisť neunikne.

Zdroj: http://gadgets.zive.cz/index.php?q=node/3169

Inteligentný kohútik

Tento kohútik vám umožní kontrolovať teplotu teplej vody a zároveň vám zobrazí aj množstvo, ktoré ste spotrebovali. Tento prakticky využiteľný nápad je zatiaľ len v štádiu konceptu, avšak vzhľadom na veľmi priaznivé ohlasy je viac než pravdepodobné, že sa čoskoro začne hromadne vyrábať.

Zdroje: http://gadgets.zive.cz/index.php?q=node/3115

http://www.yankodesign.com/2008/01/15/faucet-buddy-tells-you-about-water/

Držiak na nanuky

V tomto teplom letnom počasí príde najmä pre tých najmenších určite vhod takýto držiak na nanuky. Umožní vám zjesť ho bez toho, aby ste si ušpinili ruky od kvapiek, ktoré z neho v teplom počasí odkvapkávajú.

Zdroj: http://gadgets.zive.cz/index.php?q=node/3608

MP3 prehrávače do vody

Ľudí, ktorí nevedia vydržať bez hudby ani pri plávaní, určite zaujmú nasledujúce dva MP3 prehrávače. Prvým z nich je Iriver Speedo Aquabeat. Jeho kapacita je 2 GB a môžete sa s ním ponoriť až do hĺbky 3 metre. Stojí približne 120 eur. Väčším problémom ako jeho cena je však to, že momentálne je jeho nákup obmedzený len na Japonsko.

Druhým, ktorý zaujme hlavne svojím vzhľadom, je AquaCube Waterproof MP3 Player. Ten tiež obsahuje vnútornú pamäť 2 GB a umožňuje počúvať hudbu do hĺbky 3 metre, je však menší a ľahší – má dĺžku 6 centimetrov a váži len 16 gramov. Jeho cena je tiež nižšia – vyjde na necelých 85 eur. Jediným jeho negatívom je to, že je momentálne vypredaný.

Zdroje: http://www.7gadgets.com/2009/06/11/iriver-speedo-aquabeat/12316

http://www.7gadgets.com/2009/06/10/aquacube-waterproof-mp3-player/12221

Solárna nabíjačka pre mobilné telefóny

Ak sa vyberiete na dlhší výlet, častým problémom býva výdrž mobilných telefónov. Pomocou tejto solárnej nabíjačky si však môžete telefón dobíjať takmer všade.

Zdroj: http://www.7gadgets.com/2009/06/05/solar-charger-for-mobile-phone/12129

Zakázané územie pre domáce zvieratá

Ak máte v dome či byte psa alebo mačku, určite ste už premýšľali nad tým, ako ich naučiť, aby sa istým miestam vyhýbali. Tento prístroj ich to naučí za vás. Pozostáva z dvoch častí – vodotesného vysielača v tvare kameňa a obojka. Ak sa zviera priblíži k vysielaču na vzdialenosť menšiu ako 5 metrov, obojok vyšle elektrický impulz, ktorý ho upozorní, že sa blíži do zakázanej zóny. Výrobca ponúka okrem tohto jedného vysielača aj možnosť zakúpenia 50 metrov špeciálneho kábla, ktorý vám umožní presnejšie vyznačiť zakázané územie.

Zdroj: http://www.7gadgets.com/2009/05/29/outdoor-pet-boundry/11971

Ak vás tieto vynálezy zaujali a chceli by ste si niektorý znich kúpiť, ale nechcete si ho sami objednávať v zahraničných obchodoch, napíšte nám a možno ich už čoskoro nájdete v našom internetovom obchode na stránke www.p-mat.sk.