Úvodník tretieho čísla
Po dlhšej prestávke sa k vám dostáva tretie číslo nášho časopisu. Vzhľadom na systém podpory vydávania časopisu je potrebné, aby ste si ďalšie tri čísla časopisu objednali prostredníctvom ďalšej objednávky. Preto sme do každej zásielky časopisu pribalili objednávkový lístok, vyplnením ktorého tak môžete urobiť. Zároveň takto môžete objednať časopis aj pre ďalších žiakov z vašej školy. Prosíme vás o dôsledné vyplnenie jednotlivých políčok v objednávke, pretože vzhľadom na ich veľký počet nebudeme akceptovať tie, ktoré nám prídu nesprávne alebo neúplne vyplnené.
Pomaly sa k nám blíži jar, prebúdza sa príroda. V seriáli, ktorý začíname práve v tomto čísle, vám priblížime jedovaté rastliny, ktoré môžete práve v tomto období nájsť kvitnúť v prírode. Ten to seriál bude pokračovať aj v lete a na jeseň.
Zároveň sa rozbiehajú aj prezentácie projektu, o ktorých sme už v časopise písali. Takže ak čakáte na prezentáciu, v blízkom čase sa vám ozveme, aby sme si dohodli jej termín. Prosíme vás však o strpenie, keďže záujemcov o prezentácie je vyše 80.
Prinášame vám aj vyhodnotenie našej korešpondenčnej súťaže. V časopise z priestorových dôvodov zverejňujeme len tých najlepších – nielen v absolútnom poradí, ale aj najlepších riešiteľov v rámci jednotlivých ročníkov na základných a stredných školách. Ak ste sa medzi nimi nenašli, pozrite si našu webovú stránku, kde nájdete kompletné výsledkové listiny prvej aj druhej série korešpondenčnej súťaže. Oceneným žiakom zašleme diplomy, tričká Mladý vedec a vecné ceny na adresy, ktoré ste zadali v prihláške do súťaže, v priebehu mája. V tomto čísle neuverejňujeme zadania ďalšej série súťažných úloh – budete si musieť na ne počkať až do štvrtého a piateho čísla, ktoré vyjdú v júni pred koncom školského roka a začiatkom septembra.
Vzhľadom na dobrú spolupráci s vydavateľstvom Perfekt vám spolu s týmto číslom zdarma zasielame aj časopisy Quark a Fifík. Ak vás tieto časopisy zaujmú, objednajte si ich, pretože, podobne ako náš časopis, obsahujú veľké množstvo zaujímavých informácií.
Prajeme vám prichádzajúce príjemné jarné dni, veľa dobrých nápadov a úspechov v škole.
Martin Hriňák