Zaujímavosti z vedy a techniky
Mikroskop do vrecka
Mikroskop
Na to, aby ste dokázali dosiahnuť 500- alebo dokonca až tisícnásobné zväčšenie, nepotrebujete veľké mikroskopy. Najmenšie z nich sa vám bez problémov zmestia do vrecka či peňaženky. Za necelých 2 000 korún si môžete kúpiť sadu takýchto mikroskopov, ktorými môžete pozorovať krv, vlasy, kožu, spermie alebo drobné organizmy vo vašom okolí.
Ohrievač do vrecka
Ohrievač
Je vám v zime zima na ruky alebo inú časť tela? Tento prenosný ohrievač vám môže pomôcť. Na trh ho priniesla firma Sanyo a nesie označenie KIR-S1. Zatiaľ sa predáva len v Kórei a jeho cena je okolo 900 Sk. Jeho rozmery sú 84×62×19 mm. Dokáže sa zahriať na teplotu 43 °C a na jedno nabitie zahrievať až 5 hodín, pričom si môžete zvoliť jednu z dvoch možností nastavenia teploty. Celkovo výrobca udáva životnosť až 300 nabíjacích cyklov, čo vystačí na pár zím.
Vyhrievaná myš
Vyhrievaná myš
Ak vám nestačil vreckový ohrievač z prechádzajúceho článku, máme pre vás aj vyhrievanú myš – hneď ako vytiahnete ruky z vreciek, aby ste mohli pracovať s počítačom, môžete sa zahriať aj pomocou tejto myši, ktorá dokáže zohriať svoj povrch až na 40 – 45 °C.