Žilina bude už onedlho hostiť mladých vedcov z celej Európy na Expo Sciences Europe 2014

 

BRATISLAVA, 18. 8. 2014 - AMAVET – Asociácia pre mládež, vedu a techniku získala poverenie od Európskej organizácie MILSET Europe, sídliacej v Bruseli, zorganizovať prestížnu celoeurópsku prehliadku a fórum prác Expo Sciences Europe (ESE). ESE sa koná každý párny rok. AMAVET ho bude organizovať už po druhýkrát, po dvanástich rokoch, nakoľko ho úspešne zorganizoval v roku 2002. Sme radi, že máme tú česť zorganizovať túto veľkolepú prehliadku opäť a dokázať tak, že Slovensko je otvorené myšlienke popularizovať vedu a techniku, predstavujúcu budúcnosť nás všetkých. Prestížnosť a hodnotu podujatia vyjadruje i fakt, že záštitu nad ním prevzal J. E. Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky.

 

Podujatie sa uskutoční v Žiline v priestoroch Žilinskej univerzity v dňoch 7. – 12. septembra 2014. Žilina sa tak stane centrom a domovom pre mladých šikovných vedcov – študentov stredných škôl z viacerých krajín Európy i mimo nej. Prehliadky sa zúčastní 300 účastníkov z 24 krajín vrátane Slovenska. Predstavia spolu 86 projektov z oblasti vedy a techniky, ktoré zvíťazili na národných súťažiach. Na podujatí sa bude spolupodieľať 25 dobrovoľníkov z celého Slovenska.

 

Otvárací ceremoniál podujatia sa uskutoční dňa 8. septembra 2014 o 14:30 hod. v priestoroch Žilinskej univerzity v Žiline, Univerzitná ulica 1, Žilina. Podujatie je dostupné širokej verejnosti v dňoch 9. a 10. septembra 2014 v čase od 9:00 do 17:00 hod., kedy bude prebiehať prehliadka vedeckých projektov.

 

ESE dáva mladým „vedátorom“ možnosť získať nové skúsenosti, komunikovať, tvoriť, inovovať a experimentovať. Navyše majú možnosť predstaviť svoje práce rovesníkom, odborníkom a širokej verejnosti. ESE je podujatím ako stvoreným na nadväzovanie nových medzinárodných priateľstiev a spoznávanie nových kultúr. Viac informácií o Expo Sciences Europe 2014 nájdete na webovej stránke http://www.ese2014.sk/.

 

Kontakt:
Ing. Gabriela Kukolová, výkonná riaditeľka AMAVET, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , tel.: 0905 430069
Doc. Ing. Jozef Ristvej, PhD., predseda AMAVET, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , tel.: 0903 310246

 

O organizácii AMAVET
Asociácia pre mládež, vedu a techniku AMAVET je záujmové občianske združenie s orientáciou na mladých ľudí, popularizáciu vedy a techniky. Združuje 50 klubov a 280 základných kolektívov na celom území Slovenska s počtom viac ako 4000 členov. Kluby AMAVET sa vytvárajú a pôsobia na školách, centrách voľného času, v mestách a obciach. K jedným z najzaujímavejších podujatí vytváraných asociáciou AMAVET patria Festival vedy a techniky a projekt pre mladých internetových nadšencov Junior Internet, cieľom ktorých je vyzdvihnúť činnosť mladých ľudí v oblasti vedy, techniky, ekológie a aj v mediálnej oblasti.